Dresy nadal cieszą się pokaźną popularnością . Połowy z nas dzianina dresowa – czyli dresówka – nie odnosi się całkowicie ze sportem , natomiast jeszcze z typowym odzieniem . Dzianinę tę nakłada się także w zwiewnych stylizacjach , jak także używa się go w kompozycjach o gustownym wyglądzie .

Czym przedstawia się dresówka ?

Dzianina dresowa występuje w udokumentowanych kruczkach czy układach , gdzie liczbę na bazarze owej dzianiny jest obfita . Znakomicie się ją nosi , gdyż jest całkiem wygodna i całkowicie przepuszczalna dla powietrza . Jest to odzież tak dla dzieci , jak i ich rodziców .

Dzianina dresowa powinna być stworzona z bawełny z dodatkiem substancji syntetycznych . Spośród jej właściwości wyróżniają się elastyczność i dobra wentylacja . Sekret jej popularności zawiera się w tym, że jest odpowiednia zarówno na chłodne , jak i na cieplejsze okresy . Występuje w wielu przedziałach grubości . Dzianinę tę można podzielić na typy : dzianinę dresową drapaną i niedrapaną, czyli pętelkową . Materiał ten różni się także pod względem rodzaju splotu, składu i gramatury . Dresówka pętelkowa może mieć często domieszkę elastanu lub lycry . Drapana ma w zawartości poliester, który odpowiada za odpowiednią elastyczność – dresy w dobrym gatunku nie powinny być rozciągnięte po bardzo krótkim czasie .

Dzianina dresowa drapana

Dresówka drapana to tkanina gruba , mięsista oraz o wysokiej gramaturze . Na nicach ma delikatny i charakterystyczny meszek . Dzięki temu szyje się z niej to , co skłania nas do wtulania w materiał – grube bluzy i spodnie , ale także dodatki Na głowę i szyję , a nawet podpinki . Składniki tej dzianiny to włókno bawełniane z zawartością elastanu albo poliestru . Może być również bez domieszek włókien sztucznych .

Dzianina dresowa pętelkowa

Jest to półprodukt tekstylny , który z wierzchu jest gładki , a a na drugiej posiadający drobne pętelki. Dresówka pętelkowa posiada równie miły w dotyku profil , a przy okazji jest niewrażliwa na rozmaite oddziaływania z zewnątrz . Nadaje się bezapelacyjnie na bluzy, spódnice, spodnie, sukienki, tuniki, czapki, kominy , odzież dla niemowląt oraz dzieci. Jeśli dodamy do niej nieco elastanu, okaże się rozciągliwa . Jeśli zostawimy jedynie bawełnę, dzianina będzie gruba i bez opcji rozkurczania . To właśnie od zawartości komponentów i gramatury uzależniony jest przekrój i potencjał usztywnienia dzianiny pętelkowej .