Wakacje za pasem, zatem każdy wypatruje wypoczynkowego lenistwa. Fantastycznym przejawem sezonu letniego jest korzystanie z gorącego słoneczka. Lepiej jednak wiedzieć, że do opalania także należy się własciwie przygotować, by rezultaty były jak najlepsze.

Przed wyjściem na słońce zastosuj peeling

Wrażliwa powierzchnia ciała musi zostać uczciwie przygotowana na opalanie – w tym celu warto przeprowadzić wyjątkowo efektywne, a niezbyt popularne kosmetyczne działania. Jednym z nich będzie wykonanie obowiązkowego oczyszczenia skóry tuż przed planowym wystawieniem naszej skóry na działanie promieni słonecznych. Warto wybrać dość mocny peeling całego ciała, aby pozbyć się łuszczącego naskórka. Dzięki temu nowo opalenizna okaże się jednolita. To jednak zależy od stopnia wrażliwości skóry – przy delikatnej musimy uważać z mocą zabiegów upiększających. Jeżeli zbyt głęboko naruszymy naskórek, kąpiel słoneczna zadziała na odwrót.

Jaki środek do opalania okaże się najlepszy?

Zanim zdecydujemy się na słoneczną kąpiel, musimy też przygotować kremy z odpowiednim filtrem. Powinno się je stosować zawsze przed tym, gdy chcemy wyjść na słońce. Co trzeba zabezpieczyć w pierwszej kolejności? Skup się na twarzy. Powikłaniem po wystawieniu twarzy na słońce bez zalecanego preparatu mogą być oparzeliny. Uważaj na to, bowiem nadmiar promieni UV prowadzi nawet do złożonych chorób skóry. Bardzo ważne jest to, aby powinno sięszczególnie zabezpieczyć wszytskie punkty na naszej skórze, np. naczyniaki czy przebarwienia. Innym efektem ubocznym nadmiaru opalania będzie wysuszenie naskórka i powstawanie zmarszczek. Najlepiej jest stosować kremy z maksymalnym filtrem, zwłąszcza jeśli idzie o skórę twarzy. Dodatkowo wrażliwsze na słońce są maluchy, a ty podczas opieki nad nimi zadbaj też o ich ochronę.

Ręcznik plażowy – jak się nim posłużyć w czasie opalania?

Ciężko wyobrazić sobie, by urlopowicz nad morzem przyszedł na plażę i nie był zaopatrzony w ręcznik plażowy. Przyda się do różnych celów. Bezwględnie przyda się w charakterze miejsca do leżenia na plaży, by wystawić nasze ciało na właściwości promieni słonecznych. Jak jeszcze zastosować ręcznik plażowy? Wytrzesz się w niego tuż po wyjściu z wody. W przypadku gdy zorientujesz się, że słońce pali zbyt mocno, masz w zanadrzu osłonę do brzucha, twarzy czy pleców. Z tego powodu najlepiej znaleźć odpowiednio duży ręcznik plażowy, by okryć nim narażoną część ciała.