Jeżeli przy domu pojawia się ogród zimowy, w środku spodziewaj się wyjątkowego pokoju. Koniecznie trzeba zaopatrzyć go w meble – najlepszy komplet to sofa ogrodowa, fotele i stolik, który przyda się do miłego spędzenia czasu z zaproszonymi gośćmi. Następnym ruchem w stronę rozbudowy, ważnym dla ludzi i roślin, będzie instalacja grzewcza. Wokół wyrosną gorącolubne rośliny, a ty będziesz czuł się wyjątkowo nawet zimą. Czas spędzony przy herbacie pod palmami smakuje naprawdę wyjątkowo. Z pewnością pasują do tego orientalne klimaty z charakterystycznymi motywami ozdobnymi. Można tutaj stworzyć przyjazny klimat z majolikowymi gadżetami, kadzidełkami i lampionami. Na siedziskach rozłóż designerskie pledy , zaś na dole jaśki w urozmaiconych rozmiarach. Klimat musi tu zapraszać do rozkosznego wypoczynku.

Aranżacja naturalnego salonu – jakie sprzęty wybrać

Najwięcej właścicieli wybiera rattan, materiał naturalny, który dobrze komponuje się się z roślinnością. Z drugiej strony dysponujemy technorattanem, ukochanym przez designerów i producentów dodatków do ogrodu. Jego największą zaletą jest duży stopień odporności na zmienne warunki i wilgotność powietrza. Pod wpływem promieniowania UV i wilgoci nie zmienia wyglądu ani koloru, dzięki czemu pozostaje jedną z ciekawszych propozycji do oranżerii. Kolejny sposób na to pomieszczenie dają palety, zyskujące drugie życie w postaci umeblowania. Precyzyjnie przekształcone stoliki, siedziska, półki, a nawet sofy dobrze odnajdują się wśród roślin. Do tego można dodać donice, wykonane palet. Śmiało można umieścić w kilku punktach skrzynki z drewna, które posłużą za miejsce na podręczne drobiazgi. Ważne jest to, aby elementy umeblowania miały lekką konstrukcję.

A gdyby postawić ogród zimowy na tarasie?

Gdy nie uznajesz półśrodków, zbuduj ogród zimowy na tarasie. Nie potrzeba Ci wiele miejsca, by cieszyć się paroma metrami wnętrza z zielenią w środku własnego domu. Ściany i dach mogą być wykonane na bazie szkła czy przezroczystego tworzywa. Ważne, aby szczelnie zamykały taras w dopasowaniu z kolorem ścian. Stworzenie przytulnego klimatu to nadzwyczaj ważna kwestia. W zacisznym miejscu ozdobionym z każdej strony zielenią spróbujesz odpocząć z rodziną i z znajomymi. Wyobraź sobie poranną kawę i czytanie wiadomości w takim miejscu.